Godło Polski

Wydarzenia sportowe

 

ROK SZKOLNY  2017/2018

 

 

 

IX Międzygminny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców 

o Puchar Dyrektora ZST – I w Busku – Zdroju

 

 

7 marca 2018 roku odbył się IX Międzygminny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju. Na turniej ten zgłosiły się trzy zespoły dziewcząt z następujących szkół: SG Busko-Zdrój, Podgaje, Stopnica oraz cztery zespoły chłopców: SG Busko-Zdrój, Podgaje, Nowy Korczyn oraz Stopnica.

Rozgrywki odbywały się jednocześnie na trzech boiskach systemem „każdy z każdym”.

Klasyfikacja końcowa dziewcząt:

I   Stopnica

II   Busko-Zdrój

III   Podgaje

Klasyfikacja końcowa chłopców:

I     Busko-Zdrój

II   Nowy Korczyn

III   Podgaje

IV  Stopnica

 

Skład reprezentacji dziewcząt: (Opiekun: p. Beata Opałka)

Buryń Karolina, Jabłońska Zuzanna, Lech Adrianna, Zębala Angelika, Kubasik Julia, Grabka Natalia, Grabka Nicola, Bożek Roksana, Tomczyk Paulina, Wiśniewska Kornelia, Marzec Sylwia, Patrzałek Natalia.

Skład reprezentacji chłopców:  (Opiekun: p. Mariusz Sztorc)

Pochopień Wojciech,  Kołodziej Krystian, Adamczyk Hubert, Kowalik Kacper, Kubasik Kacper, Bednarski Bartosz, Godosz Wiktor, Pyszka Michał, Durma Kamil, Warchulski Krzysztof, Grzyb Damian, Gołębiewski Błażej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spotkanie uczniów klas IV

z gwiazdami piłki ręcznej

Vive Tauron Kielce

 

 

  

6 lutego bieżącego roku 40 osobowa grupa uczniów klas IV naszej szkoły wraz z nauczycielami w-f wzięła udział w widowisku sportowym meczu piłki ręcznej mężczyzn: Vive Tauron Kielce - Meble Wójcik Elbląg.

Kielczanie w pięknym stylu rozgromili reprezentację z Elbląga wygrywając spotkanie 43:25 dostarczając wszystkim kibicom wielu niezapomnianych wrażeń. W meczu brały udział znane gwiazdy takie jak: Sławomir Szmal, Michał Jurecki, Karol Bielecki, Mateusz Jachlewski, Krzysztof Lijewski, Mariusz Jurkiewicz oraz indywidualista w grze zespołowej Uroś Zorman.

W przerwie nasi uczniowie mieli możliwość spotkania z byłym reprezentantem kraju i kapitanem mistrzów Polski – Grzegorzem Tkaczykiem.

Po zakończonym spotkaniu wisienką na torcie była możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia czwartoklasistów z drużyną Vive.

Pełni wrażeń, zmęczeni, ale radośni wróciliśmy do swoich domów.

 

Organizatorzy wyjazdu: W. Malec, B. Opałka, G. Żyglicka-Paradziej

 

 


 

 

 

„Gramy Wszyscy w Badmintona”

 

 

  Listopad w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Stopnicy upłynął pod hasłem „Gramy Wszyscy w Badmintona”. Przez cały miesiąc  odbywały się Wewnątrzklasowe Turnieje Badmintona w oddziałach SP klas IV - VII i oddziałach Gimnazjalnych klas II - III. Od 14 do 19 grudnia finaliści rozgrywek klasowych rozegrali Turnieje Międzyklasowe wśród IV, V, VI, VII klas SP.

 

Klasyfikacja końcowa wygląda następująco:

 

Kategoria dziewczyn klasy IV: 

1. Stępień Aleksandra -  IV b 

2. Banaś Zuzanna -  IV a 

3. Gądek Martyna - IV d

 

 

Kategoria chłopców klasy IV: 

1. Imos Kacper - IV b 

2. Rasała Hubert  - IV b 

3. Piekarski Mateusz -  IV b

 

  

Kategoria dziewczyn klasy V: 

1. Kwiatkowska Paulina - V b 

2. Sztorc Izabela - V a 

3. Walasek NIkola -V a

 

 

Kategoria chłopców klasy V: 

1. Lelas Wiktor -  V a 

2. Gawin Wiktor - V a 

3. Kosmala Jakub - V a

 

 

Kategoria dziewczyn klasy VI: 

1. Borto Natasza - VI a 

2. Eliasz Agata  - VI a

3. Sobiegraj Alicja - VI a

 

 

Kategoria chłopców klasy VI: 

1. Szcześniak Mateusz - VI a 

2. Kubasik Kacper - VI a 

3. Łukawski Filip - VI a

 

Kategoria dziewczyn klasy VII: 

1. Patrzałek Natalia - VII c 

2. Wiśniewska Kornelia - VII c 

3. Marzec Sylwia -VII c

 

 

Kategoria chłopców klasy VII: 

1. Gołębiewski Błażej - VII a 

2. Strąk Fabian - VII b 

3. Wrona Kacper - VII a

 


Gratuluję wszystkim uczestnikom sportowej postawy, życząc dalszych sukcesów w przygodzie z badmintonem. Bardzo dziękuję młodzieży z oddziałów gimnazjalnych za pomoc w sędziowaniu. Turnieje Międzyklasowe IIG i IIIG planowane są na początek stycznia 2018 r.

 

Mariusz Sztorc

 

 

 

 

Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców „Klas IV” 

o Puchar Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego 

w Stopnicy

 

 

 6 grudzień  to dzień długo oczekiwany przez wszystkie dzieci. W naszej szkole w tym dniu został zorganizowany Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców „Klas IV” o Puchar Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stopnicy. Po uroczystym otwarciu sportowej imprezy przez pana dyrektora Andrzeja Banacha uczniowie przystąpili do przedmeczowej rozgrzewki.

 

                Drużyny rozlosowano do 2 grup z których wygrane walczyły w meczu finałowym o I, II miejsce pozostałe o III i IV.  Zawodnicy z poszczególnych drużyn dostarczyli wszystkim widzom wiele emocji, pokazali swoją grą wielką charyzmę, odwagę, umiejętność współdziałania w zespole oraz respektowania zasady fair play. Na wielkie uznanie zasługują także dziewczęta, które wspierały swoich kolegów gorącym dopingiem, przegotowanymi wcześniej transparentami, pomponami, okrzykami.

 

A oto końcowa klasyfikacja rozgrywek:

 

I miejsce – klasa IV B

 

II miejsce  - klasa IV D

 

III miejsce – klasa IV A

 

IV miejsce – klasa IV C

 

                Po zaciętej rywalizacji odbyła się uroczysta dekoracja uczestników turnieju. Zwycięzcy otrzymali główną nagrodę – puchar dyrektora szkoły, pozostałe klasy otrzymały świąteczne maskotki.

 

                Promując zdrowy styl życia  wszyscy uczniowie klas IV otrzymali mandarynki. Całość dopełniała świąteczna oprawa muzyczna.

 

Czwartoklasiści  wraz z opiekunami uśmiechnięci, pełni wrażeń wrócili na pozostałe lekcje.

 

Organizatorzy – nauczyciele w-f

 

 

 

 

 

ROK SZKOLNY  2016/2017

 

Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Busku Zdroju 

 

 6 czerwca 2017 reprezentacja dziewcząt w składzie:

 Roksana Bożek

 Paulina Tomczyk

 Sylwia Marzec

 Klaudia Ochnicka

 Daria Mostek

 Kornelia Wiśniewska

 Dominika Szabra oraz

 Oliwia Pawłowska

 

uczestniczyły w Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Busku Zdroju. Po zaciętej walce zawodniczki zajęły I miejsce. Należy podkreślić wysoki poziom rozgrywek i miłą atmosferę wśród uczestniczących drużyn.

 

                Uczniów do rozgrywek w piłkę siatkową przygotowuje opiekun drużyn p. Marta Kania.

 

 

 

 

Dzień Sportu Szkolnego

Znalezione obrazy dla zapytania dzien dziecka dzień sportu szkolnego

 

1 czerwca tradycyjnie jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dziecka połączony z Dniem Sportu Szkolnego. W tym dniu zamiast lekcji zorganizowaliśmy całodzienne zajęcia sportowe. Po otrzymaniu drobnych słodkości uczniowie z klas IV, V i VI startowali w biegach przełajowych na dystansie 10x400 m. Wszyscy zawodnicy biegali z dużym zaangażowaniem rywalizując między klasami. Następnie klasy IV zmagały się w rozgrywkach w piłkę bramkową, klasy V rozgrały turniej w pikę ręczną. Klasy VI walczyły w Turnieju Piłki Siatkowej. Odbył się także Turniej Piłki Nożnej Chłopców klas VI przeciwko reprezentacji klas IV i V.  Chętni uczniowie grali wspólnie z nauczycielami w piłkę siatkową. Atmosfera była przyjemna i wesoła, a rywalizacje dostarczyły niezapomnianych wrażeń. 

 

Zapraszamy do sportowej galerii

 

Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora SP Zborów 

 

 

  30 maja reprezentacje dziewcząt i chłopców brały udział w Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora SP Zborów. Rozgrywki odbywały się w Sali gimnastycznej w Zborowie i przebiegały w miłej atmosferze. Do rywalizacji przystąpili uczniowie z trzech zaprzyjaźnionych szkół: SP Solec-Zdrój, SP Zborów i SP Stopnica. Po pięknej walce nasze dziewczęta wywalczyły I miejsce. Chłopcy natomiast uplasowali się na miejscu II ustępując kolegom ze Zborowa.

 

Skład reprezentacji dziewcząt:

 

 1. Roksana Bożek
 2. Paulina Tomczyk
 3. Natalia Patrzałek
 4. Kornelia Wiśniewska
 5. Sylwia Marzec
 6. Daria Mostek
 7. Dominika Szabra
 8. Klaudia Ochnicka
 9. Oliwia Pawłowska

 

Reprezentacja chłopców:

 

 1. Błażej Gołębiewski
 2. Wiktor Parchatko
 3. Maksymilian Bagiński
 4. Kacper Kowalski
 5. Mateusz Szcześniak
 6. Kamil Borek
 7. Kamil Durma
 8. Hubert Gawriołek
 9. Kacper Kubasik
 10. Paweł Wieczorek
 11. Krzysztof Drzazga

 

 

 

Spotkanie z tegorocznymi mistrzyniami Polski w Piłce Ręcznej Kobiet

 

  29 maja w naszej szkole odbyło się spotkanie z piłkarkami ręcznymi grającymi w klubach zawodowych Karoliną Olszową reprezentantką klubu Vistal Gdynia i Martą Wawrzynkowską, która gra obecnie w Polonii Szczecin.

  Uczniowie z klas V i VI mieli okazję posłuchać o przebiegu karier naszych gości, a następnie uczestniczyć w zajęciach, które prowadziły zaproszone zawodniczki. Pani Karolina i pani Marta przekazały na ręce Pana Dyrektora koszulkę z autografami reprezentantek Vistal Gdynia, które w bieżącym roku są Mistrzyniami Polski w tej dyscyplinie. Przywiozły również piękne plakaty i wiele różnych gadżetów dla naszych uczniów.

  Na koniec zaproszone sportsmenki rozdawały autografy wszystkim chętnym. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze i cieszyło się dużym zainteresowaniem. 

 

 

 

 

Dziecięca Piłka Ręczna

 

 

28 kwietnia w ramach projektu organizowanego przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli „Dziecięca Piłka Ręczna” w naszej szkole odbył się Powiatowy Turniej z udziałem naszych reprezentantów. W turnieju startowało 7 drużyn: SP Buski nr 1, SP Busko nr 2, SP Tuczępy, SP Raczyce, SP Pacanów, SP Gnojno i SP Stopnica. Nasi uczniowie dzielnie walczyli i godnie reprezentowali szkołę plasując się na IV miejscu.

 

Skład Reprezentacji:

 

 1. Banach Zuzanna
 2. Dukała Bartłomiej
 3. Grabka Łukasz
 4. Kornaś Kacper
 5. Osak Patrycja
 6. Zabłotna Patrycja
 7. Broda Jakub
 8. Rasała Hbert
 9. Walasek Miłosz
 10. Dudek Emil

 

 

 

Półfinał Wojewódzki w Mini Piłce Siatkowej

 

 

 

10 maja dziewczęta z klas VI w składzie:

 

 1. Bożek Roksana
 2. Patrzałek Natalia
 3. Tomczyk Paulina
 4. Szabra Dominika
 5. Ochnicka Klaudia
 6. Pawłowska Oliwia
 7. Tometczak Aleksandra
 8. Marzec Sylwia
 9. Wiśniewska Kornelia
 10. Mostek Daria

 

brały udział w półfinale wojewódzkim w mini piłce siatkowej w Busku. Dziewczęta po bardzo zaciętej walce wywalczyły wysokie II miejsce.

 

 

 

 

 

 

Turnieju piłki nożnej o puchar Burmistrza miasta  i gminy Szczucin 

Drużyna chłopców  w składzie; Bagiński Maksymilian, Rózga Bartosz, Wrona Kacper, Gołębiewski Błażej, Borek Kamil, Szcześniak Mateusz, Wolski Sebastian  reprezentowali szkołę w Turnieju piłki nożnej o puchar Burmistrza miasta  i gminy Szczucin.  W turnieju uczestniczyło  6 drużyn. Drużyna ze Stopnicy zajęła 2 miejsce. Reprezentacja otrzymała dyplom i puchar.

 

 

Turniej piłki nożnej o puchar Burmistrza Buska-Zdroju

 

7 listopada drużyna dziewcząt  w składzie; Gajos Jolanta, Gajos Emilia, Fortuna Aleksandra, Bartocha Oliwia, Pawłowska Oliwia, Jagieło Karolina uczestniczyły w turnieju piłki nożnej o puchar Burmistrza Buska-Zdroju.

Dziewczęta zajęły III miejsce, otrzymały dyplom i puchar.

Gratulujemy:)

 

Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Stopnicy
ul. Kazimierza Wielkiego 23, 28-130 Stopnica
tel.: (041) 377 90 52, e-mail: spstopnica@interia.pl
Copyright by www.spstopnica.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.

Karol Gunia | Projektowanie stron internetowych i optymalizacja SEO | kgunia.pl