Godło Polski

Wydarzenia sportowe

 

 

ROK SZKOLNY  2019/2020 

 

 

 

Dni Nauki Polskiej

    W lutym z okazji Dnia Nauki Polskiej reprezentacja dziewcząt naszej szkoły w składzie: Natasza Borto, Olivia Łukasik Aleksandra Pastwa, Emilia Lech, Julia Wrześniak, Magdalena Linowska, Patrycja Kunat, oraz Martyna Cieśla, brała udział w rozgrywkach piłki siatkowej o Puchar Dyrektora Szkół Ponadgimnazjalnych im. M. Kopernika w Busku Zdroju zajmując III miejsce.

   Z tej też okazji uczniowie klasy VIII mieli możliwość uczestniczyć w ciekawych warsztatach, zwiedzić szkołę oraz zapoznać się z propozycjami edukacyjnymi, które szkoła ma do zaoferowania uczniom.

Opiekun; Marta Kania

 

 

 

Mikołajkowy Turniej Mini Piłki Nożnej Klas VI

 

Dnia 06.12.2019 r. w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Turniej Mini Piłki Nożnej Klas VI. Celem turnieju było nie tylko wprowadzenie uczniów w świąteczny nastrój związany z mikołajkami, ale także rozwijanie sprawności fizycznej, wpajanie zasad sportowej rywalizacji oraz pobudzanie kreatywności. Zawodnicy, ubrani w czerwono-białe czapeczki, zmagali się  w mini piłce nożnej. W turnieju brały udział cztery drużyny klas szóstych, które grały systemem „każdy z każdym”. Pozostali uczniowie wspierali kolegów kulturalnymi okrzykami, transparentami, mobilizując zawodników do sportowej rywalizacji. Po zakończonym turnieju ostateczna klasyfikacja wyglądała następująco:

I miejsce – klasa VI B

II miejsce – klasa VI D

III miejsce – klasa VI A

IV miejsce – klasa VI C

Tradycyjnie uczestników zawodów odwiedził również Święty Mikołaj w asyście śnieżynek, który nie zapomniał o łakociach dla wszystkich uczniów. W części końcowej nastąpiła uroczysta dekoracja, której dokonała Pani Dyrektor Leokadia Ziętarska. Drużyny otrzymały świąteczne maskotki, dyplomy oraz owoce – zdrowe upominki.

 

Organizatorzy imprezy – nauczyciele wychowania fizycznego

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Międzygminny Turniej Mini Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Dyrektora Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Stopnicy

 

29 listopada 2019 roku w  hali sportowej  odbył się Międzygminny Turniej Mini Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Dyrektora Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Stopnicy.W sportowych zmaganiach brały udział reprezentacje  czterech szkół podstawowych. Po uroczystym otwarciu imprezy chłopcy przystąpili do przedmeczowej rozgrzewki a następnie gry, dostarczając wszystkim wielu sportowych emocji. Turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym”. Po sportowej walce ostateczna klasyfikacja wygląda  następująco: 

I miejsce – SP Stopnica 

II miejsce – SP Niziny 

III miejsce – SP Solec-Zdrój

IV miejsce – SP Rataje Słupskie 

W części końcowej nastąpiła uroczysta dekoracja, której dokonała Pani Dyrektor Leokadia Ziętarska.  Drużyny otrzymały pamiątkowe puchary oraz dyplomy. Impreza zakończyła się w miłej i przyjaznej atmosferze. 

Naszym chłopcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nauczyciele wychowania fizycznego


 


 

 

 


.

 

  

 

Mobilna Akademia Młodych Orłów odwiedziła naszą szkołę

    W dniu 12 listopada 2019 r. odbyło się szkolenie dla trenerów, nauczycieli wychowania fizycznego oraz animatorów sportu piłki nożnej dzieci i młodzieży. Temat pierwszej części dotyczył fundamentów treningu piłkarskiego. Część  praktyczna obejmowała trening pokazowy, którego celem było doskonalenie przyjęcia piłki wewnętrzną częścią stopy.

Szkolenie poprowadził Paweł Rybiński trener Mobilnej Akademii Młodych Orłów.

 


 

 

 

 

Podsumowanie Europejskiego Tygodnia Sportu

 

    Nasza Szkoła 23 października 2019 roku uczestniczyła w Kielcach w  Kongresie Edukacji Przyszłości – Sportowe Świętokrzyskie, który poświęcony był  działaniom sportowym w szkołach i placówkach oświatowych w województwie świętokrzyskim. Pod koniec wydarzenia  podsumowano Europejski Tydzień Sportu. Prezentacji promującej sport i aktywność fizyczną w szkołach dokonał Pan Zbigniew Wojciechowski – Dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego i Strategii w Kuratorium Oświaty w Kielcach. Pan Dyrektor zaprezentował wachlarz różnych dyscyplin sportowych zorganizowanych w ramach działań sportowych oraz statystyki poszczególnych inicjatyw podjętych przez szkoły w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu.  W świętokrzyskich szkołach w ponad pół tysiąca wydarzeń sportowych zaangażowało się prawie 80 000 osób. Nasza Szkoła znalazła się w gronie 15 wyróżnionych, za co otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy i nagrody, które zostały przekazane przez Panią Dyrektor Leokadię Ziętarską przedstawicielom poszczególnych klas podczas apelu.

 

                                                                                                               Gratulujemy:)

Nauczyciele Wychowania Fizycznego

 

 

 


 

 

 

Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintonie

 

   W środę, 30 października w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Zagnańsku odbył  się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintonie. Zawody zorganizowane zostały przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach. Rywalizacja prowadzona była w dwóch kategoriach, dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy w składzie: Badzio Kacper VIII a, Kubasik Kacper VIII a, Pastucha Maciej VIII a, Szcześniak Mateusz VIII a.Warto podkreślić, iż  chłopcy po raz pierwszy brali udział w zawodach na tak wysokim szczeblu i zdobyli wysokie V miejsce. Gratulacje!!! 

Klasyfikacja końcowa: 

 1. SP nr 27 Kielce
 2. SP Połaniec
 3. SP Ostojów
 4. SP Bieliny
 5. 5. SP Stopnica
 6. SP Zagnańsk
 7. SP Mniów
 8. SP Łagów
 9. SP nr 3 Suchedniów
 10. SP Niedzwice
 11. SP Chęciny
 12. SP Godów
 13. SP Pawłów
 14. SP nr 1 Końskie
 15. SP Nieświń
 16. SP Łączna
 17. SP Gowarczów

 

Opiekun: Mariusz Sztorc

 

 

 


 

 

 

 

EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

 

   Od 23.09. do 30.09.2019 w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu w Szkole Podstawowej w Stopnicy pod hasłem „I ten duży i ten mały lubi ćwiczyć dla zabawy” podjęto działania mające na celu wdrożenie uczniów do atrakcyjnej aktywności fizycznej w formie  rajdu oraz gier rekreacyjno sportowych w terenie, w których uczestniczyli uczniowie w klas I-III i IV-VIII.

   Młodsi uczniowie wraz z wychowawcami oraz nauczycielami wychowania fizycznego brali udział w licznych grach i zabawach zorganizowanych na świeżym powietrzu.

   Powyższe działania poprzedzono prezentacją przygotowaną przez uczniów klas starszych pod kierunkiem nauczycieli wychowania fizycznego,  na temat znaczenia aktywności fizycznej oraz właściwej diety mającej wpływ na zdrowie a także prawidłowy rozwój człowieka.

   Imprezę zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego.

 

        

 

 

 

 

 


 


 

ROK SZKOLNY  2018/2019

 

 

 Półfinał Wojewódzki mini – piłki siatkowej w Busku–Zdroju

   Dnia 26 kwietnia 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Półfinałach Wojewódzkich mini – piłki siatkowej w Busku–Zdroju. Na tym turnieju zajęli II miejsce, które dało nam awans do finału. Następnie 14 maja w miejscowości Mirzec (powiat starachowicki) odbył się Finał Wojewódzki. Na tej imprezie widać było chęć gry i wolę walki młodych zawodników. Ostatecznie w meczu o szóste miejsce ulegliśmy szkole podstawowej Wzdół Rządowy przegrywając w tie-breaku 1:2. W grupie najlepszych zespołów w województwie zajęliśmy VII miejsce.

   Skład reprezentacji szkoły: Adamczyk Jakub, Dojutrek Maciej, Dudek Emil, Gawin Wiktor, Imos Kacper, Jankowski Szymon, Kosmala Jakub, Lelas Wiktor, Piekarski Mateusz, Rasała Hubert, Sadłocha Jakub, Szafraniec Kacper.

Opiekun: Mariusz Sztorc

 

 

 

 

 

 

 

 

Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora ZS-P Stopnica

 

      26 marca 2019 w naszej szkole odbył się Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora ZS-P w Stopnicy. W rozgrywkach wzięły udział drużyny dziewcząt z Gimnazjum Podgaje, ZS-P Stopnica i Buska Zdroju oraz chłopcy z Gimnazjum Podgaje, SP ze Zborowa i ZS-P ze Stopnicy. Turniej przebiegał w miłej, sportowej atmosferze. Wszyscy uczestnicy otrzymali puchary i medale.

    Drużyna dziewcząt naszej szkoły w składzie: Kubasik Julia, Jabłońska Zuzanna, Lech Adrianna, Rokita Katarzyna, Bożek Roksana, Marzec Sylwia, Mostek Daria, Patrzałek Natalia, Pawłowska Oliwia, Borto Natasza, Łukasik Olivia, Fortuna Karolina oraz Tomczyk Paulina wywalczyły I miejsce.

    Drużynę chłopców reprezentowali zawodnicy w składzie: Czechowski Kamil, Kosmala Dawid, Pyszka Michał, Gołębiewski Błażej, Kowalski Kacper, Kubasik Kacper, Szcześniak Mateusz, Durma Hubert, Bednarski Bartosz, Durma Kamil, Gawriołek Hubert, Parchatko Wiktor oraz Kacper Wrona zajmując III miejsce.

 

 

 

 

Udany debiut na turnieju minisiatkówki w Busku-Zdroju

 

   6 marca 2019 roku uczniowie klas piątych i szóstych reprezentowali naszą szkołę w Busku-Zdroju na festiwalu minisiatkówki. Podczas turnieju mieli możliwość sprawdzenia nabytych umiejętności techniczno - taktycznych a rozgrywane mecze dostarczyły wiele emocji i doświadczenia. Chłopcy z rocznika 2006 uplasowali się na  drugim miejscu. 

 

Mariusz Sztorc


 

 

 

 

Buskowianka Kielce & Exact Systems Norwid Częstochowa 

    W sobotę drugiego marca 2019 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w wyjeździe do Kielc, na mecz piłki siatkowej mężczyzn pomiędzy Buskowianką Kielce & Exact Systems Norwid Częstochowa. Celem wyjazdu była obserwacja meczu, postaw, zachowań zawodników na boisku, przepisów gry. Nasi uczniowie oglądając widowisko sportowe mogli zaobserwować ferwor walki, poczuć gorącą atmosferę kibicowania oraz przekonać się, że jest to bardzo techniczna i taktyczna dyscyplina. Niestety zespół z Kielc uległ Częstochowianom przegrywając 2:3. Mimo przegranej zawodnicy nie zawiedli naszych uczniów, pozostali na płycie boiska robiąc sobie pamiątkowe zdjęcia i rozdając autografy. 

 Wyjazd zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego.

 

 

 

 

IX Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora ZSP Nr 1

w Busku-Zdroju

 

  10 grudnia 2018 roku odbył się IX Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora ZSP Nr 1 w Busku–Zdroju. Na turniej ten zgłosiło się sześć drużyn dziewcząt: Busko-Zdrój nr 1, Busko-Zdrój nr 2, Solec-Zdrój, Gnojno, Podgaje oraz Stopnica. Rozlosowano dwie grupy w których mecze odbywały się systemem „każdy z każdym”.

Grupa A

 1. Gnojno
 2. Podgaje
 3. Stopnica

Grupa B

 1. Busko-Zdrój nr 1
 2. Busko-Zdrój nr 2
 3. Solec-Zdrój

Mecz o III miejsce: Podgaje – Solec-Zdrój

Mecz o I miejsce: Stopnica – Busko-Zdrój nr 1

Klasyfikacja końcowa:

 1. Stopnica
 2. Busko-Zdrój nr 1
 3. Solec-Zdrój
 4. Podgaje
 5. Gnojno
 6. Busko-Zdrój nr 2

   Skład reprezentacji dziewcząt:

   Lech Adrianna, Jabłońska Zuzanna, Kubasik Julia, Rokita Katarzyna, Bożek Roksana, Marzec Sylwia, Mostek Daria, Patrzałek Natalia, Tomczyk Paulina, Wiśniewska Kornelia.

    Najlepszą zawodniczką turnieju została Adrianna Lech, która w nagrodę otrzymała pamiątkowy puchar.

                                                                                                          Opiekun: Beata Opałka

 

 

 

 


 

 

Turniej HPN Chłopców o Puchar Starosty w BuskuZdroju

 

   22 listopada 2018 roku w hali sportowej w Busku-Zdroju odbył się Turniej w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Starosty.

  Na turniej zgłosiło się dziewięć drużyn: SG Busko-Zdrój, Busko-Zdrój nr 2, Nowy Korczyn, Zborów, Jarosławice, Solec-Zdrój, Gnojno, Wiślica oraz Stopnica.

   Rozlosowano trzy grupy w których mecze odbywały się systemem „każdy z każdym”.

 

Grupa A

 1. Stopnica
 2. Busko-Zdrój nr 2
 3. Nowy Korczyn

Grupa B

 1. Zborów
 2. Jarosławice
 3. Solec-Zdrój

Grupa C

 1. Gnojno                                                                                                                              
 2. Wiślica
 3. SG Busko-Zdrój

 Ostatecznie nasza reprezentacja uplasowała się na III pozycji.

Skład reprezentacji chłopców:

Bagiński Maksymilian, Borek Kamil, Czechowski Kamil, Godosz Wiktor, Gołębiewski Błażej, Łabaj Bartłomiej, Nowak Jakub, Rak Michał, Strąk Fabian, Wawrzyk Mikołaj, Wiśniewski Maciej.

 

Opiekun: Beata Opałka

 

 


 

 

 

Turniej piłki siatkowej o Puchar Starosty w Busku-Zdroju

 

    28.10.2018 r. dziewczęta reprezentowały szkołę w „Turnieju piłki siatkowej o Puchar Starosty w Busku-Zdroju”. Należy podkreślić bardzo dobrą organizację, miłą  atmosfę oraz wyrównany poziom zespołów. Po emocjonującej i zaciętej walce zawodniczki zajęły I miejsce.

  Reprezentacje szkół otrzymały puchary, dyplomy, statuetki indywidualne oraz pamiątkowe kubki. Wszyscy wrócili w bardzo dobrych humorach.

 

                Szkołę reprezentowały:

 

 1. Bożek  Roksana kl. VIII c
 2. Marzec Sylwia kl. VIII c
 3. Mostek Daria kl. VIII c
 4. Patrzałek Daria kl. VIII c
 5. Tomczyk Paulina kl. VIII c
 6. Wiśniewska Kornelia kl. VIII c
 7. Jabłońska Zuzanna kl.  III gimnazjalna
 8. Lech Adrianna kl. III gimnazjalna

 

Opiekun:

mgr Marta Kania

 


 

 

Wojewódzkie Sztafetowe Biegi Przełajowe

 

   09.10.2018 roku reprezentacja dziewcząt naszej szkoły startowała w wojewódzkich zawodach w sztafetowych biegach przełajowych w Rytwianach. Mimo iż nasze zawodniczki nie zajęły miejsca na podium, należy podkreślić walkę do końca z silnymi rywalkami.

 

                Szkołę reprezentowały dziewczęta w składzie:

 

 1. Marzec Sylwia kl. VIII c
 2. Dąbrowska Julia kl. VIII c
 3. Bożek Roksana kl. VIII c
 4. Patrzałek Natalia kl. VIII c
 5. Tomczyk Paulina kl. VIII c
 6. Wiśniewska Kornelia kl. VIII c
 7. Borto Natasza kl. VII a
 8. Eliasz Agata kl. VII a
 9. Mazur Magdalena kl. VIII a
 10. Sapa Kornelia kl. VIII a
 11. Lech Emilia kl. VII b
 12. Rokita Katarzyna  III gimnazjalna

 

Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Stopnicy
ul. Kazimierza Wielkiego 23, 28-130 Stopnica
tel.: (041) 377 90 52, e-mail: spstopnica@interia.pl
Copyright by www.spstopnica.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.

Karol Gunia | Projektowanie stron internetowych i optymalizacja SEO | kgunia.pl