Godło Polski

Harcerskie wieści

 

Harcerskie wieści

 

Rok szkolny 2017/2018

 

Znalezione obrazy dla zapytania harcerstwo symbole

 

 

  Wiosenny zwiad harcerski
 
   Zastępy harcerskie zorganizowały kwietniowy zwiad patrolowy po najbliższej okolicy. Po spotkaniu przed szkołą harcerze wyruszyli do wyznaczonego miejsca. Po dotarciu na miejsce otrzymali mapki i zapoznali się z informacjami umieszczonymi na nich. Członkowie zastępu BIAŁYCH i ŻÓŁTYCH wyruszyli na poszukiwania znaczków ukrytych przy patrolowanych ścieżkach. Po wykonaniu zadania harcerze przy ognisku piekli kiełbaski i obserwowali okolicę.
  W harcerskim zwiadzie uczestniczyli;Sadłocha Jakub, Podyma Daniel, Łukasik Oliwia, Eliasz Agata, Podsiadło Maria, Zabłotna Patrycja, Banaś Zuzanna, Jarosz Maria
 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HARCERSKI RAJD

„SZLAKIEM POWSTANIA STYCZNIOWEGO" GROCHOWISKA 2018

   17 marca odbył się XXIX rajd do Grochowisk. Celem rajdu było; propagowanie idei harcerstwa i turystyki pieszej, zapoznanie z walorami turystyczno-krajoznawczymi Ponidzia, uczczenie 155. rocznicy bitwy pod Grochowiskami - największej bitwy Powstania Styczniowego w regionie.

   Pomimo zimowych warunków atmosferycznych grupa harcerzy wzięła udział w rajdzie w którym uczestniczyły drużyny z powiatu buskiego, pińczowskiego, zaproszeni goście oraz grupy rekonstrukcyjne z całego kraju. Harcerze; Podsiadło Maria, Podyma Daniel, Banaś Zuzanna, Zabłotna Patrycja przeszli trasę rajdu z Kameduł do Grochowisk, uczestniczyli w uroczystościach (apel poległych), obejrzeli rekonstrukcję bitwy pod Grochowiskami.

  W programie rajdu był również poczęstunek „grochówką" wojskową , kiełbaskami z grilla i ogniska. Harcerze otrzymali dyplom, pamiątki i niezapomniane wrażenia po obejrzeniu rekonstrukcji bitwy

 

 

 

 

 

 

 

Zimowy biwak - luty 2018

  Harcerze z drużynowymi zorganizowali dwudniowy biwak w harcówce. W programie biwaku były interesujące zajęcia; wykonywanie kolorowych tulipanów z krepiny, zabawy na powietrzu, zawody saneczkowe, poznanie ciekawostek dotyczących przyrody, obyczajów, języka i kultury wybranych krajów leżących na kontynencie azjatyckim, konkurs na oryginalny strój mieszkańca Azji, zabawa karnawałowa z wykorzystaniem przygotowanych strojów, konkurs wiedzy o Azji.

  Późnym wieczorem harcerze wspominali rajdy, biwaki oraz inne zajęcia w których brali udział i planowali najbliższe spotkania w harcerskim gronie. Rankiem przygotowali wspólny posiłek, porządkowali i upiększali harcówkę wykonanymi przez siebie pracami.

  W biwaku uczestniczyli; Jakub Sadłocha, Daniel Podyma, Oliwia Łukasik, Maria Podsiadło, Zuzanna Gryz, Maria Jarosz, Maciej Galiński, Zuzanna Banaś, Ewa Sobiegraj, Patrycja Zabłotna i drużynowi G. Żyglicka-Paradziej, i J. Ambroży.

  Zimowy biwak był pełen radosnych i ciekawych wydarzeń, które harcerze uwiecznili na fotografiach.

 

 

 

 

 

 

 

      Przedświąteczne spotkanie harcerzy
 
   Harcerze z drużyny "Pędziwiatry" i "Dreptaki" spotkali się na zbiórce przedświątecznej w harcówce. Uczestnicy spotkania wzięli udział w konkursie na zdobienie styropianowej bombki oraz przystrajanie świątecznej choinki według pomysłów wypracowanych w zastępach. Wykonanymi pracami harcerze stroili świerkowe gałązki.
    Harcerze w czasie świątecznej szkolnej akademii wręczyli zaproszonym gościom Betlejemskie Światełko Pokoju.
 
PRZESYŁAMY WSZYSTKIM PRZYJACIOŁOM ZHP WESOŁYCH ŚWIĄT
I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU.
 
                                                                                 Harcerze i drużynowi ZHP

 

 

 

 

 

 

Harcerski biwak 

Hacerze z drużyny "Pędziwiatry" spotykają się na zbiórkach, biwakach, które odbywają się w harcówce. W listopadzie grupa harcerzy uczestniczyła w biwaku z noclegiem w harcówce. Harcerze pogłębiali swoją wiedzę na temat teatru. Układali dialogi i tworzyli scenografię. Wzięli udział w konkursie wiedzy o teatrze i harcerskich pląsów. Uczestnicy biwaku bawili się również przy muzyce i utrwalali piosenki harcerskie.

 

 

 Znalezione obrazy dla zapytania harcerstwo symbole

 

Warty przy mogiłach

Harcerze z drużyny "Pędziwiatry" w dniu 1 listopada 2017 roku pełnili warty przy mogiłach żołnierskich na cmentarzu w Stopnicy.

Warty pełnili; Podsiadło Maria, Galińska Julia, Sadłocha Jakub.

  

 

 

 

 

 

 Znalezione obrazy dla zapytania harcerstwo symbole

 

 Akcja zbierania funduszy przeznaczonych na stypendia

dla uzdolnionej młodzieży z rodzin uboższych

 

  Harcerze z drużyn prowadzonych przez dh G. Żyglicką-Paradziej i dh J. Ambrożego czynnie włączyli się do udziału w akcję zbierania funduszy przeznaczonych na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z rodzin uboższych.

  Akcja odbywa się corocznie i związana jest z Dniem Papieskim. Na wyróżnienie zasługują harcerki; Podsiadło Maria, Eliasz Agata, Łukasik Oliwia, które nagłośniły akcję w naszej szkole  i z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zbiórce funduszy.

  Dziękujemy nauczycielom i uczniom za włączenie się do tej akcji. 

 

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania harcerstwo symbole 

Rajd nocny „Po omacku”

 

  W dniach 29-30 września harcerze pod opieką  drużynowych:  Grażyny Żyglickiej-Paradziej i Jarosława Ambrożego wzięli udział w XXIV harcerskim rajdzie nocnym „Po omacku”. 

  Harcerze przejechali do Buska, a następnie z pozostałymi grupami harcerzy zostali przewiezieni do Wiślicy. W Wiślicy uczestnicy rajdu zostali oprowadzeni przez przewodników po  miejscach historycznych; Bazylice Mniejszej, Domu Długosza i części archeologicznej. Po apelu grupy rajdowe wyruszyły na trasę rajdu, która prowadziła z Wiślicy do Buska. Na trasie rajdu harcerze mijali punkty kontrolne, a w Hołdzy uczestniczyli w ognisku z pieczeniem kiełbasek. Harcerze otrzymali pamiątkowe znaczki rajdowe i dyplom. Pozostałą część nocy grupa rajdowa spędziła w Domu Harcerza. Rankiem 30 września po śniadaniu spędzonym przy ognisku przed Domem Harcerza harcerze wrócili do Stopnicy.

  Ten rajd to były niezapomniane przeżycia i harcerska przygoda.

  W rajdzie wzięli udział; Sadłocha Jakub, Jewiarz Majka, Łukasik Oliwia, Podsiadło Maria, Sanecki Rafał, Pyszka Magdalena, Banaś Zuzanna, Sobiegraj Ewa, Galińska Julia, Gryz Zuzanna, Eliasz Agata.

 

 

 Znalezione obrazy dla zapytania harcerstwo symbole

 

 

 

Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Stopnicy
ul. Kazimierza Wielkiego 23, 28-130 Stopnica
tel.: (041) 377 90 52, e-mail: spstopnica@interia.pl
Copyright by www.spstopnica.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.

Karol Gunia | Projektowanie stron internetowych i optymalizacja SEO | kgunia.pl