Godło Polski

Harcerskie wieści

 

Harcerskie wieści

 

Rok szkolny 2017/2018

 

Znalezione obrazy dla zapytania harcerstwo symbole

 

 

 

 

 

      Przedświąteczne spotkanie harcerzy
 
   Harcerze z drużyny "Pędziwiatry" i "Dreptaki" spotkali się na zbiórce przedświątecznej w harcówce. Uczestnicy spotkania wzięli udział w konkursie na zdobienie styropianowej bombki oraz przystrajanie świątecznej choinki według pomysłów wypracowanych w zastępach. Wykonanymi pracami harcerze stroili świerkowe gałązki.
    Harcerze w czasie świątecznej szkolnej akademii wręczyli zaproszonym gościom Betlejemskie Światełko Pokoju.
 
PRZESYŁAMY WSZYSTKIM PRZYJACIOŁOM ZHP WESOŁYCH ŚWIĄT
I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU.
 
                                                                                 Harcerze i drużynowi ZHP

 

 

 

 

 

 

Harcerski biwak 

Hacerze z drużyny "Pędziwiatry" spotykają się na zbiórkach, biwakach, które odbywają się w harcówce. W listopadzie grupa harcerzy uczestniczyła w biwaku z noclegiem w harcówce. Harcerze pogłębiali swoją wiedzę na temat teatru. Układali dialogi i tworzyli scenografię. Wzięli udział w konkursie wiedzy o teatrze i harcerskich pląsów. Uczestnicy biwaku bawili się również przy muzyce i utrwalali piosenki harcerskie.

 

 

 Znalezione obrazy dla zapytania harcerstwo symbole

 

Warty przy mogiłach

Harcerze z drużyny "Pędziwiatry" w dniu 1 listopada 2017 roku pełnili warty przy mogiłach żołnierskich na cmentarzu w Stopnicy.

Warty pełnili; Podsiadło Maria, Galińska Julia, Sadłocha Jakub.

  

 

 

 

 

 

 Znalezione obrazy dla zapytania harcerstwo symbole

 

 Akcja zbierania funduszy przeznaczonych na stypendia

dla uzdolnionej młodzieży z rodzin uboższych

 

  Harcerze z drużyn prowadzonych przez dh G. Żyglicką-Paradziej i dh J. Ambrożego czynnie włączyli się do udziału w akcję zbierania funduszy przeznaczonych na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z rodzin uboższych.

  Akcja odbywa się corocznie i związana jest z Dniem Papieskim. Na wyróżnienie zasługują harcerki; Podsiadło Maria, Eliasz Agata, Łukasik Oliwia, które nagłośniły akcję w naszej szkole  i z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zbiórce funduszy.

  Dziękujemy nauczycielom i uczniom za włączenie się do tej akcji. 

 

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania harcerstwo symbole 

Rajd nocny „Po omacku”

 

  W dniach 29-30 września harcerze pod opieką  drużynowych:  Grażyny Żyglickiej-Paradziej i Jarosława Ambrożego wzięli udział w XXIV harcerskim rajdzie nocnym „Po omacku”. 

  Harcerze przejechali do Buska, a następnie z pozostałymi grupami harcerzy zostali przewiezieni do Wiślicy. W Wiślicy uczestnicy rajdu zostali oprowadzeni przez przewodników po  miejscach historycznych; Bazylice Mniejszej, Domu Długosza i części archeologicznej. Po apelu grupy rajdowe wyruszyły na trasę rajdu, która prowadziła z Wiślicy do Buska. Na trasie rajdu harcerze mijali punkty kontrolne, a w Hołdzy uczestniczyli w ognisku z pieczeniem kiełbasek. Harcerze otrzymali pamiątkowe znaczki rajdowe i dyplom. Pozostałą część nocy grupa rajdowa spędziła w Domu Harcerza. Rankiem 30 września po śniadaniu spędzonym przy ognisku przed Domem Harcerza harcerze wrócili do Stopnicy.

  Ten rajd to były niezapomniane przeżycia i harcerska przygoda.

  W rajdzie wzięli udział; Sadłocha Jakub, Jewiarz Majka, Łukasik Oliwia, Podsiadło Maria, Sanecki Rafał, Pyszka Magdalena, Banaś Zuzanna, Sobiegraj Ewa, Galińska Julia, Gryz Zuzanna, Eliasz Agata.

 

 

 Znalezione obrazy dla zapytania harcerstwo symbole

 

 

 

Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Stopnicy
ul. Kazimierza Wielkiego 23, 28-130 Stopnica
tel.: (041) 377 90 52, e-mail: spstopnica@interia.pl
Copyright by www.spstopnica.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.

Karol Gunia | Projektowanie stron internetowych i optymalizacja SEO | kgunia.pl