Godło Polski

ŻEGNAJ ZIMO - WITAJ WIOSNO

               21 marca - Dzień Wiosny dla innych  Dzień Wagarowicza,  to dla uczniów  szczególny czas. W naszej szkole tradycyjnie uczniowie spędzają ten czas miło, przyjemnie i bezpiecznie pod opieką wychowawców.

            Dzięki sprzyjającej pogodzie wszystkie przedszkolaki ze swoimi Paniami wyruszyły barwnym pochodem na spacer po najbliższej okolicy, trzymając w rękach swoje piękne, kolorowe "Marzanny". W ten sposób wszystkie dzieci chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej i  jakże upragnionej  pory roku. Głośnymi okrzykami, skandowaniem oraz graniem na bębenkach, grzechotkach przedszkolaki pożegnały zimę i powitały długo oczekiwaną wiosnę. Tradycyjnie juz dbając o czystość środowiska wszystkie kolorowe "Marzanny" zostały umieszczone na placu przed budynkiem szkoły, aby wszystkim mieszkańcom przypominać, że czas zimy już minął......

            Klasy młodsze I – III brały udział w różnego rodzaju grach i zabawach, a także szukały oznak i zwiastunów wiosny podczas spacerów i pieszych wycieczek.

            Uczniowie z klas IV-VI po dwóch godzinach lekcyjnych, czyli od 9.45 wspólnie z wychowawcami zaczęli świętować Dzień Wiosny. Pierwszym punktem programu były wybory ''Miss Wiosny". Każda klasa przygotowała swoich przedstawicieli. Było śmiesznie, zabawnie i wesoło. Klasy z pełnym zaangażowaniem przystąpiły do tego konkursu. Wszystkie przebrania były ciekawe,oryginalne i miały swój urok, dlatego komisja długo ustalała werdykt. Ostatecznie "Miss Wiosny" została reprezentantka klasy VC Patrycja Jabłońska, I-vice Miss reprezentant klasy VIC Angelo Szafraniec, a II-vice Miss Zuzia Jabłońska z klasy IVC. Kolejna zabawą, w której udział brali reprezentanci z każdej klasy była "Kareta". Zabawa ta wywołała dużo śmiechu i podobała się naszym uczniom. Po tej zabawie uczniowie brali udział w grach i zabawach sportowych. Uczniowie pokonywali rożne tory przeszkód, brali udział w turnieju tenisa stołowego oraz konkursie plastycznym. Odbyły się również rozgrywki w piłkę siatkową dla klas V i VI. Uczniowie klas V grali w składach mieszanych, natomiast klasy VI rozegrały mecz dziewczęta vs. chłopcy. Rywalizację wygrali chłopcy. Najważniejsza jedna była dobra zabawa. Zajęcia zakończyły się o 13.30.

            Program Dnia Wiosny dla kl. IV-VI  przygotowały i poprowadziły; Pani Katarzyna Kania i Pani Magdalena Żelazny.

        Na obejrzenie  powitania wiosny przez najmłodszych uczniów kl."0" i pierwszych wiosennych zmagań uczniów klas IV - VI zapraszamy do galerii zdjęć.

 

Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Stopnicy
ul. Kazimierza Wielkiego 23, 28-130 Stopnica
tel.: (041) 377 90 52, e-mail: spstopnica@interia.pl
Copyright by www.spstopnica.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.

Karol Gunia | Projektowanie stron internetowych i optymalizacja SEO | kgunia.pl