Godło Polski

Święta Bożego Narodzenia owiane są tajemnicą nocy...

 

Święta Bożego Narodzenia owiane są tajemnicą nocy, która zakryła przyjście na świat Syna Bożego. Jest to czas przebaczania i miłości, okres podejmowania osobistych refleksji i wspominania bliskich. Jednocześnie jest to czas radosnego kolędowania i rozbudzania nadziei płynącej ze świadomości, iż Bóg stał się człowiekiem „dzieląc z nami trudy i znoje”…

Tegoroczne obchody Świąt Narodzenia Pańskiego przebiegały w naszej szkole inaczej niż zwykle ze względu na czas pandemii COVID – 19. Uczniowie klas I-VIII na lekcjach religii prowadzonych on-line przypomnieli sobie historię Świąt Bożego Narodzenia oglądając prezentacje i filmy edukacyjne oraz śpiewając kolędy i pastorałki. Wzięli również udział w Quizie „Sprawdź, co wiesz o Bożym Narodzeniu”, w którym poruszony został temat świątecznych tradycji i zwyczajów, a także tajemnic wiary katolickiej związanych z Wcieleniem Syna Bożego. Przedszkolaki mogły cieszyć się i przeżywać tę świąteczną atmosferę w grupach w takcie różnorodnych działań – pogadanek, rozmów kierowanych, czytania literatury dziecięcej i wspólnego kolędowania pod czujnym okiem księdza katechety. Dzieci wykonały piękne ozdoby świąteczne, bombki, łańcuchy, którymi udekorowały choinkę i klasę.

Łamiąc się wigilijnym opłatkiem, pamiętajmy, że drogą do osiągnięcia wiecznego szczęścia jest dla człowieka drugi człowiek. Dlatego właśnie „Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami”. Życzymy wszystkim, by blask wigilijnej gwiazdy oświecił serca i umysły blaskiem miłości i prawdy, które nadają sens ludzkiemu życiu.

 

 

 

 

Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Stopnicy
ul. Kazimierza Wielkiego 23, 28-130 Stopnica
tel.: (041) 377 90 52, e-mail: spstopnica@interia.pl
Copyright by www.spstopnica.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.

Karol Gunia | Projektowanie stron internetowych i optymalizacja SEO | kgunia.pl