Godło Polski

Każde pokolenie ma własny czas…

 

 

Każde pokolenie ma własny czas…

   Pod takim hasłem przebiegała tegoroczna uroczystość zakończenia roku szkolnego. Jak zaznaczyła w swoim wystąpieniu Pani Dyrektor Leokadia Ziętarska, była to niepowtarzalna chwila, gdyż szkołę opuszczały dwa roczniki absolwentów, a mianowicie uczniowie odchodzącego do historii gimnazjum oraz pierwszy rocznik ósmoklasistów. Wobec licznie zgromadzonych gości-wśród których byli przedstawiciele władz lokalnych na czele z Panem burmistrzem, proboszczowie parafii pod wezwaniem św. Piotra i Pawła w Stopnicy oraz św. Antoniego Padewskiego w Kątach Starych, rodzice - uczniowie wyrazili słowem poetyckim wdzięczność swoim nauczycielom, wszystkim osobom wspomagającym funkcjonowanie szkoły jak również  rodzicom.

   Do najbardziej poruszających momentów podniosłej uroczystości można zaliczyć zwrócenie się Pani Dyrektor do młodzieży z apelem wyrażonym w słowach naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II:  „Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali”. Bez wątpienia na długo pozostanie w pamięci obraz wyprowadzenia sztandaru Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Stopnicy przez poczet, skład którego stanowili rodzice, którzy w 2007 roku przekazali tenże sztandar uczniom gimnazjum. Niemało wzruszeń dostarczyły również występy artystyczne byłych absolwentów gimnazjum.

   Na koniec warto zaznaczyć to, o czym mówiła Pani Dyrektor podczas przemówienia zarówno w dzień pożegnania absolwentów jak również w ostatnim dniu roku szkolnego 2018/2019. Mianowicie gratulowała wszystkim uczniom naszej szkoły zdobytych przez nich wyników. Zaznaczyła, iż można być dumnym z każdej uzyskanej na świadectwie średniej ocen, jeżeli tylko uczeń starał się na miarę swoich możliwości.

 

 


 

 

 

Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Stopnicy
ul. Kazimierza Wielkiego 23, 28-130 Stopnica
tel.: (041) 377 90 52, e-mail: spstopnica@interia.pl
Copyright by www.spstopnica.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.

Karol Gunia | Projektowanie stron internetowych i optymalizacja SEO | kgunia.pl