Godło Polski

Dla Niepodległej…

 

Dla   Niepodległej…

   Pod takim hasłem w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości  przez Polskę uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Przedszkola podjęli szereg działań mających na celu uczczenia tak ważnego wydarzenia.

  Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego uczniowie klas I-III wykonali prace plastyczne związane tematycznie z Ojczyzną pod hasłem „Sto serc na 100-lecie Niepodległości”. Wystawa prac została zorganizowana w holu szkoły i cieszyła się dużym zainteresowaniem.

   Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości”. Celem akcji było upamiętnienie rocznicy Niepodległości oraz promocja regionu, z którego pochodzi szkoła. Był to niecodzienny sposób na uczczenie święta, który przyczynił się również do promocji naszej szkoły.

  Wszystkie grupy przedszkolaków zaprezentowały się w swojej części artystycznej, wygłaszając piękne wiersze i piosenki podkreślające nasz patriotyzm i piękno naszej ojczyzny.

   Starsi uczniowie w formie inscenizacji teatralnej „Z walki, z marzeń, powstałaś Polsko” przedstawili drogę Polaków do odzyskania niepodległości.

    Były to ważne wydarzenia w życiu szkoły i środowiska, które stały się piękną i wzruszającą lekcją historii.

„Sto serc na 100-lecie Niepodległości”

„100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości”

„Z walki, z marzeń, powstałaś Polsko” 

Przedszkolaki dla  Niepodległej...

 

Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Stopnicy
ul. Kazimierza Wielkiego 23, 28-130 Stopnica
tel.: (041) 377 90 52, e-mail: spstopnica@interia.pl
Copyright by www.spstopnica.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.

Karol Gunia | Projektowanie stron internetowych i optymalizacja SEO | kgunia.pl