Godło Polski

Piosenka jest dobra na wszystko

 

   Pierwszy, noworoczny koncert z udziałem piosenkarzy Filharmonii Warszawskiej, to spotkanie z powstałym blisko 60 lat temu ogromnie lubianym i najpopularniejszym w Polsce w czasach szarej, socjalistycznej rzeczywistości, Kabaretem Starszych Panów.

 Jego twórcy; kompozytor Jerzy Wasowski oraz poeta i satyryk Jeremi Przybora byli znakomitymi przedstawicielami przedwojennego świata. Ten niezapomniany duet połączyła wspólna tęsknota za jego klimatem, poezją i elegancją. Do minionych czasów nawiązywali swoim sposobem bycia: nienagannymi manierami, wyszukaną piękną polszczyzną i ubiorem – frakiem, cylindrem, laseczką z gałki z kości słoniowej i  nieodłącznym goździkiem w butonierce.

  Piosenki Kabaretu – pełne dowcipu i liryki, aluzji i przenośni, „dobre na wszystko” do dziś uznawane są za klasykę gatunku – są wbrew pozorom dość złożone i stawiają artystom wysokie wymagania.

  W koncercie usłyszeliśmy wiele humoru i wyrazowych kontrastów, pełnych zaraźliwych rytmów z repertuaru Majki Jeżowskiej. Były też  nastrojowe i liryczne piosenki z miusicali oraz utwory przyprawione odrobiną absurdu – wszystko to złożyło się na ciekawą i urozmaiconą stylistycznie całość.
 

 

Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Stopnicy
ul. Kazimierza Wielkiego 23, 28-130 Stopnica
tel.: (041) 377 90 52, e-mail: spstopnica@interia.pl
Copyright by www.spstopnica.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.

Karol Gunia | Projektowanie stron internetowych i optymalizacja SEO | kgunia.pl