Godło Polski

„Spelling Bee” - konkurs literownia z języka angielskiego

 

 

W dniu 13 grudnia 2016 roku w naszej szkole odbył się II Szkolny Konkurs Literowania angielskich słówek „Spelling Bee”. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas drugich i trzecich. Składał się z trzech etapów. Etap I – wstępny (część pisemna) polegał na poprawnym zapisie i literowaniu angielskiego słowa.  W ten sposób spośród wielu chętnych uczniów wyłoniono finałową dwudziestkę dzieci znakomicie znających angielski alfabet i gotowych zmierzyć się z ortografią ponad 130 słówek.

Wśród tej dwudziestki dzielnych uczestników sześcioro uczniów reprezentowało klasę II A. Byli to: Adam Borto, Alicja Fortuna, Zofia Jagodzińska, Zofia Kawa, Zofia Oszywa i Magdalena Wróbel. Z klas trzecich udział wzięli: Zuzanna Banaś, Daria Grosicka, Zofia Segda (III A); Maciej Koronowski, Weronika Markowska, Zuzanna Orszulak, Aleksandra Piekarska, Julia Szot (III B); Karol Korzeniak, Julia Lelas, Julia Wyrazik (III C) oraz Bartosz Bielat, Anna Góra i Amelia Wójcik z klasy III D.

Etap II (cześć ustna), w którym to uczestnicy mieli za zadanie przeliterować po angielsku wylosowane przez siebie wyrazy, których znaczenie podane było w języku polskim. Zmagania te trwały dwie godziny a poziom był bardzo wyrównany. Nawet dyrektor naszej szkoły, pan Andrzej Banach zaszczycił nas swoją obecnością aby obserwować naszą rozgrywkę. W końcu w ścisłym finale (etap III) po niezwykle zaciętej walce wyłoniliśmy zwycięzców.

W klasie II:

I miejsce- Adam Borto

II miejsce- Zofia Jagodzińska

III miejsce- Zofia Oszywa

W klasach III:

I miejsce- ex aequo Anna Góra i Daria Grosicka

II miejsce- Amelia Wójcik

III miejsce - Zuzanna Banaś


Dziękujemy za ciężką pracę i zaangażowanie! Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy uczestnictwa w konkursie i symboliczne nagrody w postaci przyborów szkolnych, natomiast zwycięzcy otrzymali obrazkowe Słowniki Języka Angielskiego.


 

Każdemu bardzo mocno gratulujemy i zapraszamy do udziału w innych konkursach językowych! Brawo nasze literujące pszczółki!

Organizator: mgr Magdalena Litwińska

Współpraca: mgr Dorota Fortuna

mgr Anna Kowalczuk

 


 


 

Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Stopnicy
ul. Kazimierza Wielkiego 23, 28-130 Stopnica
tel.: (041) 377 90 52, e-mail: spstopnica@interia.pl
Copyright by www.spstopnica.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.

Karol Gunia | Projektowanie stron internetowych i optymalizacja SEO | kgunia.pl