Godło Polski

Narodowe Święto Niepodległości

 

11 listopada

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 

   W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości uczniowie naszej szkoły przedstawili  montaż słowno-muzyczny, dzięki któremu ich koleżanki i koledzy mogli się dowiedzieć dlaczego 11 listopada to dla nas, Polaków jedna z najważniejszych dat w kalendarzu.

  

  Jest to dzień radosny, w którym wszędzie gdzie są Polacy, obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości. Prawie sto lat temu  11 listopada 1918 r. po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy. Ponownie mogliśmy cieszyć się Ojczyzną, która przez wiele lat zawłaszczona była przez Rosję, Prusy i Austrię. Wiersze i pieśni patriotyczne złożyły się na wyjątkowy klimat. Dzięki temu można było prześledzić łańcuch wielu pokoleń Polaków, tragiczne losy powstańców, skutki rusyfikacji i germanizacji, niespełnione nadzieje poetów.  

   Dzień 11 listopada został zaprezentowany przez uczniów  jako finał i uwieńczenie długiej drogi Polaków ku niepodległości.

 

 O tę uroczystą oprawę  Święta Ńiepodległości zadbały panie:  

Małgorzata Borowiec, Beata Dresel i Henryka Chrabąszcz.

 

   Poczet Szkoły uczestniczył również w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości,które odbyły się w dniu 11 listopada 2015r.

 

 Zapraszamy do obszernej

galerii zdjęć z uroczystości.

 

 

Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Stopnicy
ul. Kazimierza Wielkiego 23, 28-130 Stopnica
tel.: (041) 377 90 52, e-mail: spstopnica@interia.pl
Copyright by www.spstopnica.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.

Karol Gunia | Projektowanie stron internetowych i optymalizacja SEO | kgunia.pl