Godło Polski

Andrzejkowe czary mary...

 

   

   Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Dzieci często zastanawiają się co spotka ich w życiu. Z niecierpliwością oczekują na ten niezwykły, inny niż wszystkie dni dzień, pełen tajemniczych wróżb i czarów.

   Nasi uczniowie świetnie się bawili podczas zabawy andrzejkowej, która odbyła się 26 listopada w naszej szkole. Najpierw bawili się uczniowie klas młodszych, którym w zabawie towarzyszyły "andrzejkowe wróżki" a później klasy IV - VI. Jak przystało na dobrą zabawę, nie zabrakło dobrej muzyki. Królowały oczywiście najnowsze hity z list przebojów, ale i przy tych trochę starszych nie ustawały szaleństwa na parkiecie.  

   Nim rozpoczęła się dyskoteka, w klasach wróżono sobie na różne sposoby. W tym roku w kl. II a przyszłość przepowiadały uczennice kl. VIb: Żal E., Szumilas A., Gajos S., Przepiórka A., Skuza K., Szabra W. W pięknych  strojach wróżbitek spoglądały w przyszłość, która przedstawiała się, jak zawsze w andrzejki, bardzo optymistycznie. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wróżki przepowiadały przyszłość tę bliską i tę daleką. Dzieci mogły dowiedzieć się, co ich czeka w niedalekiej przyszłości, poznać imię swego wybranka oraz zawód, jaki będziemy wykonywać. Spośród wielu atrakcji najbardziej podobało się przekładanie butów za próg oraz odgadywanie imienia sympatii przez nakłucie serduszka.

   Choć wszyscy traktowali wróżby z lekkim przymrużeniem oka, to cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem. Kto wie, może niektóre z wróżb się spełnią?

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wykonanych przez Katarzynę Jędruch uczennicę klasy V b.

Andrzejkowe wróżby klas „0"

Andrzejkowe czary mary klas I-III

Zabawa andrzejkowa klas I-III

Zabawa andrzejkowa klas IV-VI

 

 

 

Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Stopnicy
ul. Kazimierza Wielkiego 23, 28-130 Stopnica
tel.: (041) 377 90 52, e-mail: spstopnica@interia.pl
Copyright by www.spstopnica.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.

Karol Gunia | Projektowanie stron internetowych i optymalizacja SEO | kgunia.pl